Bailey Swann | All-State

Good Hope's Bailey Swann | Class 4A All-State First-Team Infielder.

Bailey Swann helped Good Hope's softball team shine this past spring — and the Alabama Sports Writers Association certainly took notice of her remarkable efforts.

Swann claimed first-team accolades (infielder) in Class 4A when the ASWA unveiled its annual All-State softball teams late Friday night.

West Point's Makayla Brown (infielder) and Good Hope's Skylar Tucker (infielder) recorded second-team status in 5A and 4A, respectively, following outstanding seasons of their own.

Cullman's Alex Stansell (6A catcher), Fairview's Katie Ball (4A infielder) and Hanceville's Cassidy Campbell (3A pitcher) rounded out the local field as honorable mentions.

Swann was an important figure in the Lady Raiders' successful 33-11 campaign.

The Snead State signee hit a robust .563 with a .678 on-base percentage, a .971 slugging percentage and a 1.649 OPS.

She racked up 60 runs, 58 hits, 53 RBIs, 34 walks, 16 doubles, six home runs and four triples at the plate, striking out just four times all season.

Her strong contributions helped Good Hope win the 4A, Area 12 Tournament and West Central Regional Tournament in Tuscaloosa en route to notching a spot in the state tournament.

“She’s an exceptional ballplayer,” first-year coach Tim Tucker said. “She’s got speed and power. Great offensive player, great defensive player. She’s a one-of-a-kind-type player. Good leadership, good work ethic, good kid.”

See below for capsules on the other local softball players highlighted by the ASWA:


Name: Makayla Brown

School: West Point

Year: Senior

Class: 5A

Position: Infielder

All-State Status: Second Team

Stats: Compiled a .463 batting average, a .585 on-base percentage and a 1.557 OPS with 60 RBIs, 50 hits, 33 runs, 32 walks, 15 home runs and 10 doubles (42 games)


Name: Skylar Tucker

School: Good Hope

Year: Senior

Class: 4A

Position: Infielder

All-State Status: Second Team

Stats: Compiled a .483 batting average, a .535 on-base percentage, and a 1.235 OPS with 58 hits, 43 runs, 36 RBIs, 19 doubles, 14 walks, two triples and one home run (44 games)


Name: Alex Stansell

School: Cullman

Year: Senior

Class: 6A

Position: Catcher

All-State Status: Honorable Mention

Stats: Compiled a .491 batting average. a .532 on-base percentage and a 1.181 OPS with 56 hits, 39 RBIs, 26 runs, 11 walks, eight doubles and three home runs (42 games)


Name: Katie Ball

School: Fairview

Year: Junior

Class: 4A

Position: Infielder

All-State Status: Honorable Mention

Stats: Compiled a .451 batting average, a .536 on-base percentage and a 1.493 OPS with 32 hits, 30 runs, 26 RBIs, 13 walks, eight home runs, eight doubles and two triples (26 games)


Name: Cassidy Campbell

School: Hanceville

Year: Sophomore

Class: 3A

Position: Pitcher

All-State Status: Honorable Mention

Stats: Compiled a 7-6 record with 60 strikeouts, a 1.71 ERA and a 1.01 WHIP in 57 1/3 innings (13 games) 


See complete All-State teams below:


CLASS 7A

FIRST TEAM

P: Alea Johnson, Fairhope, Fr.

P: Annabelle Widra, Spain Park, So.

P: Emmah Rolfe, Bob Jones, Fr.

P: Molly Cobb, Hewitt-Trussville, Sr.

C: Emma Kropp, Fairhope, Sr.

INF: Emma Jarrett, Bob Jones, Sr.

INF: Lauren Haskins, Thompson, Sr.

INF: Alicia Anderson, Huntsville, Sr.

INF: TJ Webster, Sparkman, Sr.

OF: Maddie Majors, Spain Park, Sr.

OF: Kindall Deramus, Thompson, Sr.

OF: Ty Wilson, Prattville, Sr.

UT: Lauren Lindsey, Baker, Jr.

UT: Jordan Moore, Hoover, Jr.

DH: Kamryn Warman, Sparkman, Jr.

DH: Hannah Borden, Hewitt-Trussville, Sr. 


SECOND TEAM

P: Eleanor DeBlock, Thompson, So.

P: Kaitlyn Hughes, Hewitt-Trussville, Jr.

P: Desalynn Nesbitt, Central-Phenix City, Jr.

P: Lily Calvert, Sparkman, Sr.

C: Tia Coleman, Theodore, Sr.

INF: Kennedy Foote, Thompson, Jr.

INF: Scooter Everett, Mary Montgomery, Jr.

INF: Crystal Maze, Hewitt-Trussville, So.

INF: Abi Brown, Oak Mountain, Jr.

OF: Madisyn Filz, Sparkman, Sr.

OF: Alex Davis, Huntsville, Sr.

OF: Bella Wiggins, Fairhope, So.

UT: Caitlin McRee, Baker, Sr.

UT: Aubrie Lisenby, Bob Jones, So.

DH: Kaelyn Campbell, Prattville, Jr.

DH: Jaye Ellen Davis, Auburn, Sr. 


HONORABLE MENTION

Pitcher: Emily Simon, James Clemens, Fr.; Katie Simon, James Clemens, Fr.

Catcher: Gracie Pittman, Prattville, Jr.; Jill Robinson, Baker, Jr.

Infield: Mykael Ledet, Sparkman, Jr.; Madison Plunkett, Thompson, Sr.; Kenleigh Cahalan, Hewitt-Trussville, 8th; Taylor Harrington, Spain Park, Jr.

Outfield: Mikayla Touhey, Thompson, Sr.; Airyonna Weaver, Mary Montgomery, So.

Utility: Lila Young, James Clemens, Sr.; Bailey Murphy, Baker, Sr.

Designated hitter: Kyleigh McHargue, Central-Phenix City, Jr.; Caroline Wooley, Spain Park, Sr.


PLAYER OF THE YEAR: Hannah Borden, Hewitt-Trussville

PITCHER OF THE YEAR: Alea Johnson, Fairhope

HITTER OF THE YEAR: Hannah Borden, Hewitt-Trussville

COACH OF THE YEAR: Taylor Burt, Hewitt-Trussville 


CLASS 6A

FIRST TEAM

P: Ainsley Lambert, Spanish Fort, So.

P: Jaala Torrence, Northview, Jr.

P: Karsen Pierce, Daphne, Jr.

P: Kaylee Hawkins, Buckhorn, Jr.

C: Sarah Howell, Oxford, Jr.

INF: Camryn McLemore, Saraland, Sr.

INF: Bailey Cox, Baldwin County, Jr.

INF: Carlee McCondichie, Gardendale, Sr.

INF: K.J. Braswell, Northview, Jr.

OF: Morgan Nowakowski, Buckhorn, So.

OF: Kylie Winton, Hartselle, Sr.

OF: Abbie Waters, Gardendale, Jr.

UT: Sarah Beth Brake, Gardendale, So.

UT: Yoly Paredes, Pelham, Sr.

DH: Brooke Burback, Chelsea, Jr.

DH: Brianna Short, Brookwood, So.


SECOND TEAM

P: Emily Butts, Pell City, Sr.

P: Kamryn Murdock, Brookwood, Sr.

P: McKenzie Newcomb, Hazel Green, So.

P: Kaitlyn Clark, Gardendale, Sr.

C: Emily Cowart, Hartselle, Sr.

INF: Madelyn Stonecipher, Muscle Shoals, Jr.

INF: Kaitlyn Smithey, Buckhorn, So.

INF: Kalli Cartee, Hartselle, Sr.

INF: Maddie Cartron, Hazel Green, Jr.

OF: Ava Worthy, Baldwin County, Sr.

OF: Felicity Frame, Brookwood, Jr.

OF: Collier Peaden, Northview, So.

UT: Olivia Coaker, Gulf Shores, Sr.

UT: Olivia Wilborn, Decatur, Jr.

DH: Torie White, Helena, Jr.

DH: Jakaria Byrd, Homewood, So.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Catherine Crabb, Hazel Green, Sr.; Alivia Wilken, Buckhorn, Jr.

Catcher: Alex Stansell, Cullman, Sr.; Hannah Weishaar, Spanish Fort, Fr.

Infield: Hunter Dunn, Homewood, Fr.; Kelsey McPeters, Hazel Green, Jr.; Meaghan Marfice, Calera, Sr.; Kahalley Brooks, Baldwin County, Sr.

Outfield: Jaida Choice, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr.; Mackenzie Brasher, Gulf Shores, Sr.

Utility: Laura Harbin, Buckhorn, Jr.; Rayleigh Thagard, Northview, So.

Designated hitter: Gracie Vanderford, Hillcrest-Tuscaloosa, Jr.; Gracie Green, Athens, Sr.


PLAYER OF THE YEAR: Carlee McCondichie, Gardendale

PITCHER OF THE YEAR: Ainsley Lambert, Spanish Fort

HITTER OF THE YEAR: Sarah Howell, Oxford

COACH OF THE YEAR: Anthony Cox, Baldwin County


CLASS 5A

FIRST TEAM

P: Stephanie Schoonover, Rehobeth, Jr.

P: Sydney Hall, Ardmore, Jr.

P: Maggie Phillips, Alexandria, Sr.

P: Abby Swaney, Springville, Sr.

C: Madisen Adams, Brewer, Sr.

INF: Mackenzie Bayer, Marbury, Sr.

INF: Peri Clark, Shelby County, Jr.

INF: Savannah Woodard, Hayden, Sr.

INF: Bella Landrum, Satsuma, Jr.

OF: Kaylyn Dunn, Guntersville, Sr.

OF: Chloe Baynes, Tallassee, Fr.

OF: Sydney Pybus, Rehobeth, Sr.

UT: Lindsey Richardson, Moody, Jr.

UT: Macey Ogle, John Carroll, Fr.

DH: Kaylee Brown, Southside-Gadsden, Jr.

DH: Lindsey Smith, Hayden, So.


SECOND TEAM

P: Megan Warhurst, Russellville, Sr.

P: Miah Simmons, Hayden, 8th.

P: Madison Maze, Mortimer Jordan, Jr.

P: Rycca Hinton, Faith Academy, So.

C: Makalyn Kyser, Springville, Fr.

INF: Makayla Brown, West Point, Sr.

INF: Katelyn Belding, Hayden, Jr.

INF: Hailey Hill, Sardis, Jr.

INF: Belle Haynes, Tallassee, Fr.

OF: Hannah Lollar, Satsuma, Sr.

OF: Danilyn Moore, Mortimer Jordan, Jr.

OF: Lexie Bennett, Scottsboro, Fr.

UT: Desiree Denmark, Citronelle, Fr.

UT: Romona McLeod, Brewbaker Tech, So.

DH: Taylor Rutledge, Boaz, Jr.

DH: Blake Gibson, Rehobeth, Sr.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Olivia Crouch, East Limestone, Jr.; Lanie Dreyer, Alexandria, Jr.

Catcher: Taylor Wheat, Briarwood, Sr.; Lauren Higginbotham, Corner, Jr.

Infield: Maggie West, Shelby County, Jr.; Brantly Bonds, Corner, Sr.; Alyssa Barnes, John Carroll, Sr.;Lilly Crowe, Moody, Jr.

Outfield: Nataley Whitner, Shelby County, Jr.; Sydney Sizemore, Satsuma, Jr.

Utility: L.B. Smith, Ardmore, Jr.; Jordan Walters, Tallassee, Jr.

Designated hitter: Gabby Stagner, Faith Academy, So.; Lexi Love, Tallassee, So.


PLAYER OF THE YEAR: Savannah Woodard, Hayden

PITCHER OF THE YEAR: Stephanie Schoonover, Rehobeth

HITTER OF THE YEAR: Lindsey Smith, Hayden

COACH OF THE YEAR: Jeri Beck, John Carroll


CLASS 4A

FIRST TEAM

P: Taylor Cassidy, LAMP, Sr.

P: Haley Pittman, Alabama Christian, Jr.

P: Hannah Price, Rogers, Fr.

P: Josie Thompson, North Jackson, Sr.

C: Reagan Walter, Priceville, So.

INF: Johnna Staggs, Wilson, Jr.

INF: Bailey Swann, Good Hope, Sr.

INF: Rachel Baker, Madison Academy, Sr.

INF: Haven Kirby, Elkmont, Jr.

OF: Emma Hyche, Cordova, Sr.

OF: Destinee Hargrove, Priceville, Sr.

OF: Joanna Marshall, Dale County, Fr.

UT: Kaylyn Dismukes, Holtville, Sr.

UT: Emma Jones, White Plains, Jr.

DH: Emma Broadfoot, Danville, Jr.

DH: Taylor Brown, Wilson, Sr.


SECOND TEAM

P: Alea Freeman, Curry, Sr.

P: Halle Payne, American Christian, Jr.

P: Callie Smith, Lincoln, Jr.

P: Blayne Godfrey, Danville, 7th.

C: Katie Jo Richardson, Curry, Jr.

INF: Skylar Tucker, Good Hope, Sr.

INF: Katherine Grill, American Christian, Jr.

INF: Caitlin Russell, LAMP, Fr.

INF: Baylee Perkins, Alabama Christian, Sr.

OF: Claire West, Madison Academy, Sr.

OF: Alayna Key, Curry, Fr.

OF: Christavia Curry, Lincoln, Sr.

UT: Sydney Chamness, Ashville, Jr.

UT: Lauren Yates, Central-Florence, Sr.

DH: Mackenzie Meadows, Madison Academy, Fr.

DH: Madison Britt, Elmore County, So.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Abby Thomas, Leeds, Jr.; Raven Clark, Cordova, Sr.

Catcher: Justice Green, Lincoln, Jr.; Raegan Clem, West Limestone, So.

Infield: Katie Ball, Fairview, Jr.; Monica Willingham, Alabama Christian, Jr.; Brooke Cooper, Holtville, Jr.; Brianna Posey, Central-Florence, Sr.

Outfield: Madison Brown, Ashford, Jr.; Karlee Liverett, Wilson, So.

Utility: Ainslie Condrey, Headland, So.; Liz Rodebaugh, Dale County, Jr.

Designated hitter: Amber Atkins, North Jackson, Sr.; Savanna Henson, Rogers, Sr.


PLAYER OF THE YEAR: Haley Pittman, Alabama Christian

PITCHER OF THE YEAR: Haley Pittman, Alabama Christian

HITTER OF THE YEAR: Kaylyn Dismukes, Holtville

COACH OF THE YEAR: Haley Stutts, Rogers


CLASS 3A

FIRST TEAM

P: Alanna Goble, J.B. Pennington, Sr.

P: Lily Boswell, Plainview, Jr.

P: Landyn McAnnally, Prattville Christian, So.

P: Emily Boin, Wicksburg, Sr.

C: Kathryn Fallen, Prattville Christian, Sr.

INF: BreAnna Barlow, Excel, Sr.

INF: Andrea Harbin, Winfield, Sr.

INF: Morgan White, Lauderdale County, Jr.

INF: Savannah Williams, Pleasant Valley, Sr.

OF: Kaylee Vaught, Pisgah, Sr.

OF: Kayley Kirk, Piedmont, 8th.

OF: Carlee Colbert, Providence Christian, Sr.

UT: Shea Putman, J.B. Pennington, Sr.

UT: Hannah Duncan, Pisgah, So.

DH: Caroline Clark, Colbert Heights, Sr.

DH: Crimson Wells, Plainview, Sr.


SECOND TEAM

P: Kennedy Barron, Pisgah, So.

P: Leah Patterson, Pleasant Valley, So.

P: Leigha Kirby, Pisgah, Jr.

P: Graceanne Spears, Opp, Jr.

C: Cortney Williams, Pleasant Valley, Sr.

INF: Emma Houston, Providence Christian, Jr.

INF: Madalynn Langham, Hale County, Sr.

INF: Blakley Cupp, Walter Wellborn, Jr.

INF: Carolyn Carter, Prattville Christian, Sr.

OF: Anslee Finch, Geneva, Sr.

OF: Lila Kate Wheeler, Pisgah, Fr.

OF: Lindsey Pritchett, Pleasant Valley, Sr.

UT: Kenzi Traylor, Plainview, Jr.

UT: Mattie Havas, Houston Academy, So.

DH: Briley Pitt, East Lawrence, Jr.

DH: Ashton White, Wicksburg, Fr.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Cassidy Campbell, Hanceville, So.; Lauren Womack, Sylvania, 8th.

Catcher: Samantha Kelly, Oakman, Sr.; Abby Stephens, Lamar County, Sr.

Infield: Brianna Crim, Thomasville, Jr.; Alyssa Brown, Lexington, Sr.; Annie Hughes, Pisgah, Sr.

Outfield: Tiffany Rice, Dadeville, Sr.; Macie Wilson, St. James, Sr.

Utility: Lila Beth Turner, Lexington, So.; Jalia Lassiter, Flomaton, Fr.

Designated hitter: Kinsley Milender, Colbert Heights, Jr.; Savanna Ginn, New Hope, So.


PLAYER OF THE YEAR: Kaylee Vaught, Pisgah

PITCHER OF THE YEAR: Emily Boin, Wicksburg

HITTER OF THE YEAR: Crimson Wells, Plainview

COACH OF THE YEAR: Nathan Rainey, Wicksburg


CLASS 2A

FIRST TEAM

P: Savanna Wood, G.W. Long, Sr.

P: Ashley Berryman, Hatton, Jr.

P: Jadyn Foster, Sand Rock, 8th.

P: Anna Calloway, Sumiton Christian, Sr.

C: Alexis Smith, Cedar Bluff, Jr.

INF: Lila Blackburn, Red Bay, So.

INF: Emma Latham, Hatton, Sr.

INF: Abby Land, Geneva County, Jr.

INF: Brittany Rivera, Collinsville, Jr.

OF: Brylie St. Clair, Sand Rock, Sr.

OF: Allye Buttram, Fayetteville, Jr.

OF: Amber Hayes, Sumiton Christian, Sr.

UT: Libby Baker, G.W. Long, Sr.

UT: Jessica Baughan, Sumiton Christian, So.

DH: Caroline Brannon, Collinsville, So.

DH: Dallas Potter, G.W. Long, Fr.


SECOND TEAM

P: Maddy Walker, Vincent, So.

P: Cloey Lovelady, Hatton, Sr.

P: Jordyn Walker, Cedar Bluff, Fr.

P: Olivia Ergle, Tharptown, Jr.

C: AK Tyree, Sumiton Christian, Jr.

INF: Hailey Vanbrimmer, Elberta, So.

INF: Abigail Beech, Leroy, Sr.

INF: Shaylee Wieting, Tharptown, Jr.

INF: Mallory Lane, Hatton, So.

OF: Bella Studdard, Reeltown, Fr.

OF: Courtney Baine, Collinsville, Sr.

OF: Maggie Hester, Sand Rock, So.

UT: Chloe Davidson, Reeltown, Fr.

UT: Sophie Page, Washington County, So.

DH: Jayleigh Kirby, West End, Sr.

DH: Meagan Oliver, Cottage Hill, So.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Caylee Johnson, Samson, 8th; Caly Carlisle, Horseshoe Bend, So.

Catcher: Marisa West, Leroy, Fr.

Infield: Laura Leigh Wheeler, Sulligent, Fr.; Taylor Whisonant, Sumiton Christian, Jr.; Campbell Newell, Leroy, 8th.

Outfield: Edy Gavin, Cottage Hill, 8th; Carlie Brockman-Graydon, Elberta, So.

Utility: Bradyn Mitchell, Hatton, 8th; Kate Warrick, Goshen, Sr.

Designated hitter: Lexie Davis, Geneva County, Fr.; Makenna Long, G.W. Long, Fr.


PLAYER OF THE YEAR: Libby Baker, G.W. Long

PITCHER OF THE YEAR: Ashley Berryman, Hatton

HITTER OF THE YEAR: Libby Baker, G.W. Long

COACH OF THE YEAR: James Coker, Collinsville


CLASS 1A

FIRST TEAM

P: Riley Vaughn, Mars Hill Bible, Fr.

P: Crimson Chapman, Millry, Jr.

P: Emma Dempsey, Belgreen, So.

P: Lauren Hudson, Brantley, So.

C: Kassidy Wilcox, Brantley, Sr.

INF: Courtney Lunsford, Kinston, Jr.

INF: Camie Terrell, Belgreen, Sr.

INF: Payton McGinnis, Spring Garden, Sr.

INF: Erika Mitchell, Mars Hill Bible, Jr.

OF: Olivia Watkins, Holy Spirit, Fr.

OF: Emory Bush, Brantley, Jr.

OF: AJ Broome, Spring Garden, Sr.

UT: Madi Snow, Faith Christian, Sr.

UT: Caitlyn Jones, Marion County, Sr.

DH: Faith Peters, Kinston, Fr.

DH: Hannah Sims, Brantley, Sr.


SECOND TEAM

P: Sydnee Fitzgerald, Falkville, So.

P: Alyssa Faircloth, Holy Spirit, 8th.

P: Breanna Barton, Lynn, So.

P: Abbey Steward, Spring Garden, Fr.

C: Hope Gunter, Pleasant Home, Jr.

INF: Bailey Thomas, Berry, Sr.

INF: Katie Jones, Decatur Heritage, Jr.

INF: Makenzie Veal, Falkville, So.

INF: Olivia Jones, Brantley, Sr.

OF: Madison Norris, Marion County, Sr.

OF: Madison Smith, Skyline, Sr.

OF: Kylie Thigpen, Mars Hill Bible, Jr.

UT: Kayden Dunn, Brantley, Fr.

UT: Faith Stanfield, Mars Hill Bible, Sr.

DH: Reagan Tisdale, Millry, So.

DH: Madelyn Mitchell, Gaylesville, Sr.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Megan Roe, Sweet Water, Fr.

Catcher: Madalyn Scott, Covenant Christian, So.; Nealy McManus, South Lamar, Fr.

Infield: Ashlee Gann, Covenant Christian, 8th; Hannah Henry, Mars Hill Bible, Jr.; Aidan Bellomy, Skyline, So.; Carol Anne Garmany, Coosa Christian, Sr.

Outfield: Jordan Campbell, Faith Christian, Jr.

Utility: Hannah Alsup, Lynn, Sr.

Designated hitter: Kora Myers, Sweet Water, Sr.; Sydney Courington, Coosa Christian, Sr.


PLAYER OF THE YEAR: Kassidy Wilcox, Brantley

PITCHER OF THE YEAR: Riley Vaughn, Mars Hill Bible

HITTER OF THE YEAR: Kassidy Wilcox, Brantley

COACH OF THE YEAR: Matt Burgess, Mars Hill Bible


AISA

FIRST TEAM

P: Mary Michael Burnham, Edgewood, Sr.

P: Ashley Gallant, Glenwood, Sr.

P: Shelby Lowe, Pickens Academy, Jr.

P: Emily Phillips, South Choctaw Academy, Sr.

C: Chloe Seithalil, Hooper, Sr.

INF: Arianna Atchley, Autauga Academy, Sr.

INF: Dawn Johnson, Macon-East, Sr.

INF: Madisyn Kennedy, Macon-East, Sr.

INF: Sherrell Matthews, Autauga Academy, Jr.

OF: Sierra Myers, Clarke Prep, Jr.

OF: Bailey Welch, Bessemer Academy, Jr.

OF: Faith Wheat, Edgewood, So.

UT: Karsyn Kemsel, Autauga Academy, Sr.

UT: Trinity Wilkinson, Marengo Academy, Fr.

DH: Hope Gullatt, Glenwood, Sr.

DH: Taylor McKinney, Macon-East, So.


SECOND TEAM

P: Caroline Capps, Macon-East, Jr.

P: Avery Harrell, Clarke Prep, Fr.

P: Abby Henderson, Crenshaw Christian, 8th.

P: Abby Ray, Autauga Academy, Jr.

C: Wizzie Miller, South Choctaw Academy, Jr.

INF: Jenna Bisharat, Bessemer Academy, Jr.

INF: Grayson Laney, Edgewood, Jr.

INF: Savana Roper, Crenshaw Christian, Jr.

INF: Grace Rushing, Pike Liberal Arts, So.

OF: Carle Hampton, Glenwood, Sr.

OF: Kayleigh Jones, Jackson Academy, So.

OF: Mckenzie Payton, Bessemer Academy, Jr.

UT: Sidney Lee, Lee-Scott, So.

UT: Emma Price, Tuscaloosa Academy, So.

DH: Grace Faulk, Hooper, Sr.

DH: Maggie White, Cornerstone-Columbiana, Sr.


HONORABLE MENTION

Pitcher: Jenna Castleberry, Cornerstone-Columbiana, So.; Laken Harvell, Wilcox Academy, Jr.

Catcher: Devyn Debardelaben, Macon-East, So.; Bailee Jones, Monroe Academy, Jr.

Infield: Kayle Bell, Macon-East, Sr.; MacKenzie McCool, Pickens Academy, Sr.; Riley Newton, Marengo Academy, So.; Mary Grace Sheffield, Marengo Academy, Jr.

Outfield: Kelley Green, Edgewood, So.

Utility: Neely Austin, Glenwood, Jr.; Madison White, Edgewood, Jr.

Designated hitter: Mae Estridige, Patrician, Jr.; Anna Leigh McGraw, Wilcox Academy, Sr.


PLAYER OF THE YEAR: Madisyn Kennedy, Macon-East

PITCHER OF THE YEAR: Shelby Lowe, Pickens Academy

HITTER OF THE YEAR: Taylor McKinney, Macon-East

COACH OF THE YEAR: Mark Segrest, Edgewood

% Jake Winfrey can be reached at 256-734-2131, ext. 136 or at jwinfrey@cullmantimes.com.​

You must be logged in to react.
Click any reaction to login.
0
0
0
0
0

I'm an Auburn University graduate with a passion for sports, reading and diet Mountain Dew.